Дуално образовање

Администрација

КЛИНЦИ ОЛИМПИЈЦИ

Датум: 30. Oktobar 2017 11:25 Категорија: Новости

Спортско такмичење "Клинци олимпијци" је пројекат Пројектног тима школе ОШ "Дража Марковић Рођа" из Смољинца, цији је главни покровитељ општина Мало Црниће. Такмичење је одржано у петак 20.-ог октобра 2017. године у Смољинцу. Предвиђеним програмом, учешће су узели ученици од првог до шестог разреда у обе категорије (дечаци и девојчице) и такмичили су се у следећим дисциплинама:

Категорије ученика од 1 до 4. разреда:
1. Трчање на 30м
2. Скок у даљ из зоне
3. Бацање вортекса (или лоптице од 200 гр)

Категорија ученика 5 и 6. разреда:
1. Трчање на 30м
2. Скок у даљ из зоне
3. Трчање на 300м
4. Скок у вис
5. Трчање на 600м
6. Бацање кугле - 2кг девојчице, 3кг дечаци

Наша екипа је имала врло добре резултате, са доста освојених диплома и медаља, као у нижим, тако и вишимм разредима. Ученике су предводили наставници разредне наставе Сенка Мишић и Снежана Стојковић, као и наставник физичке културе Ивана Запутил.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Датум: 09. Oktobar 2017 12:34 Категорија: Новости

2. октобар 2017: Октобар је почео обележавањем Дечије недеље у оквиру које су ученици имали различите активности и радионице. Активности поводом Дечије недеље започете су читањем Повеље дечијих права. Поред подсећања на права, ученицима је скренута пажња и на њихове обавезе. Ученици нижих разреда исписивали су поруке својих права и обавеза кредама у боји у школском дворишту. Ова радионица осмишљена је да би ученици прихватљиве норме социјалног понашања, међусобног уважавања и правилног опхођења.
          3. октобар 2017.године био је посвећен неговању спорта и културе физичког образовања и васпитања. Радионица названа „Спортски дан“ обухватила је такмичења у кошарци, фудбалу и игри „Између две ватре“. Овај дан обележио је спортски дух.
          4. октобар 2017. У жељи да ученике подсетимо на неопходност бриге о другима у склопу активности „Дечије недеље“ осмислили смо и спровели акцију размене слаткиша, школског прибора, одеће и играчака у акцији „Деца- деци“.
           5. октобар 2017: Ученици су за четвртак припремили културно-уметнички програм поводом „Дечије недеље Поред приредбе виших и нижих разреда, овај дан обележила је и изложба здраве хране. Поред изложбеног, ова радионица имала је и такмичарски каратер, те су се ученици свих разреда заједно са родитељима борили за прво место у прављењу фигура од воћа и поврћа. У радионици су учествовали и предшколци са родитељима.
          6. октобар 2017. Последњи дан Дечије недеље обележен је у Малом Црнићу, где су ученици присуствовали и учествовали у разноврсном програму. Такмичење у фото-сафарију донело је ученицима наше школе прво и треће место. Ученици су потом присуствовали концерту Леонтине, дружењу са аниматорима, као и позоришној представи. Овом приредбом заокружене су целонедељне активности које су допринеле су да, поред учења, ђаци проведу више времена у квалитетном и осмишљеном дружењу.

Почетак школске године

Датум: 31. Avgust 2017 10:43 Категорија: Новости

Свим ученицима наше школе, а нарочито ученицима првог разреда, желимо
успешан почетак школсе 2017/2018.године.
Настава у новој школској години почиње у 7.30 часова 1. септембра 2017.године.

Ђачке униформе

Датум: 24. Februar 2017 11:17 Категорија: Новости

У складу са предлогом Министарства просвете за увођење ђачких униформи, и наша школа
спроводи анкету за испитивање интересовања за увођење ђачких униформи од школске 2017/2018. године.
Ученици који су за увођење униформи опредељују се за један од модела.
Модел А - плава униформа
Модел Б - жута униформа

Напомена: Уколико се за за униформе определи 51% ученика, од школске 2017/2018. године ђачке униформе
                         ће бити обавезне.

Слике модела униформи можете погледати  ОВДЕ

Припремна настава

Датум: 20. Februar 2017 19:24 Категорија: Новости

Припремна настава за ученике осмог разреда

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 19. Februar 2017 16:58 Категорија: Новости

Према календару такмичења за школску
2016/17. годину наша школа домаћин општинског такмичења из ФИЗИКЕ.

Такмичење почиње од 10,00 часова, а ученици су у обавези да у школу дођу
најкасније до 9,45 часова у пратњи предметног наставника.

Ученици су у обавези да на дан такмичења понесу :
- ђачку књижицу
- прибор за писање и цртање (графитну и хемијску оловку, лењир)

Пуно успеха на такмичењу!

Новогодишња чаролија

Датум: 23. Januar 2017 10:14 Категорија: Новости

У уторак 27. децембра гост наше школе био је песник Мирослав Кокошар. Песник је
стари пријатељ наше школе јер се пре неколико година дружио са ученицима.
Говорио је  своје стихове и одговарао на питања ученика.
Ученици су били одушевљени његовом поезијом и позвали су га нам поново дође у госте.

Распоред пробног тестирања за осми разред

Датум: 21. Decembar 2016 12:13 Категорија: Новости

Пробни тест за ученике осмог разред одржаће се према следећем распореду:

РАСПОРЕД  ПРОБНОГ ТЕСТИРАЊА ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА 2016.ГОД.
( тестове израдили предметни наставници ОШ „Ђура Јакшић“

СРПСКИ ЈЕЗИК КОМБИНОВАНИ ТЕСТ МАТЕМАТИКА
ДЕЖУРНИ
  1. Јелена Стојановић
  2. Марија Илић
  1. Марина Васић
  2. Зоран Пејчић
  1. Снежана Митровић
  2. Сандра  Степановић
ДАТУМ И ВРЕМЕ 26.ДЕЦЕМБРА 2016.

28.ДЕЦЕМБРА 2016.

29.ДЕЦЕМБРА 2016.

ОД 11:45-13:15

М.П                                                                 Директор школе