Нови распоред звоњења

Нови распоред звоњења

Општинско такмичење из математике

Датум: 06. Mart 2019 20:44 Категорија: Новости

Дана 02.03.2019. године, одржано је општинско такмичење из математике.

Обавештење за ученике

Датум: 17. Februar 2019 13:50 Категорија: Новости

Влада Републике Србије донела је препоруку свим јединицама локалне самоуправе
да се распуст у основним и средњим школама продужи и следеће недеље, односно
да се настава у основним и средњим школама не одржава од 18. до 24. фебруара 2019. године,
и да први радни дан за основне и средње школе буде 25. фебруар 2019. године.
Влада је ову препоруку донела због смањења ризика и изложености ђака вирусу грипа.

Када престану разлози за прекид образовно-васпитног рада, школа ће надокнадити
пропуштени рад, на начин који одреди школа, по одобрењу министра.

( Извор  интернет страна
Министарство просвете, науке и технолошког развоја)

КЛИНЦИ ОЛИМПИЈЦИ

Датум: 30. Oktobar 2017 11:25 Категорија: Новости

Спортско такмичење "Клинци олимпијци" је пројекат Пројектног тима школе ОШ "Дража Марковић Рођа" из Смољинца, цији је главни покровитељ општина Мало Црниће. Такмичење је одржано у петак 20.-ог октобра 2017. године у Смољинцу. Предвиђеним програмом, учешће су узели ученици од првог до шестог разреда у обе категорије (дечаци и девојчице) и такмичили су се у следећим дисциплинама:

Категорије ученика од 1 до 4. разреда:
1. Трчање на 30м
2. Скок у даљ из зоне
3. Бацање вортекса (или лоптице од 200 гр)

Категорија ученика 5 и 6. разреда:
1. Трчање на 30м
2. Скок у даљ из зоне
3. Трчање на 300м
4. Скок у вис
5. Трчање на 600м
6. Бацање кугле - 2кг девојчице, 3кг дечаци

Наша екипа је имала врло добре резултате, са доста освојених диплома и медаља, као у нижим, тако и вишимм разредима. Ученике су предводили наставници разредне наставе Сенка Мишић и Снежана Стојковић, као и наставник физичке културе Ивана Запутил.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Датум: 09. Oktobar 2017 12:34 Категорија: Новости

2. октобар 2017: Октобар је почео обележавањем Дечије недеље у оквиру које су ученици имали различите активности и радионице. Активности поводом Дечије недеље започете су читањем Повеље дечијих права. Поред подсећања на права, ученицима је скренута пажња и на њихове обавезе. Ученици нижих разреда исписивали су поруке својих права и обавеза кредама у боји у школском дворишту. Ова радионица осмишљена је да би ученици прихватљиве норме социјалног понашања, међусобног уважавања и правилног опхођења.
          3. октобар 2017.године био је посвећен неговању спорта и културе физичког образовања и васпитања. Радионица названа „Спортски дан“ обухватила је такмичења у кошарци, фудбалу и игри „Између две ватре“. Овај дан обележио је спортски дух.
          4. октобар 2017. У жељи да ученике подсетимо на неопходност бриге о другима у склопу активности „Дечије недеље“ осмислили смо и спровели акцију размене слаткиша, школског прибора, одеће и играчака у акцији „Деца- деци“.
           5. октобар 2017: Ученици су за четвртак припремили културно-уметнички програм поводом „Дечије недеље Поред приредбе виших и нижих разреда, овај дан обележила је и изложба здраве хране. Поред изложбеног, ова радионица имала је и такмичарски каратер, те су се ученици свих разреда заједно са родитељима борили за прво место у прављењу фигура од воћа и поврћа. У радионици су учествовали и предшколци са родитељима.
          6. октобар 2017. Последњи дан Дечије недеље обележен је у Малом Црнићу, где су ученици присуствовали и учествовали у разноврсном програму. Такмичење у фото-сафарију донело је ученицима наше школе прво и треће место. Ученици су потом присуствовали концерту Леонтине, дружењу са аниматорима, као и позоришној представи. Овом приредбом заокружене су целонедељне активности које су допринеле су да, поред учења, ђаци проведу више времена у квалитетном и осмишљеном дружењу.

Почетак школске године

Датум: 31. Avgust 2017 10:43 Категорија: Новости

Свим ученицима наше школе, а нарочито ученицима првог разреда, желимо
успешан почетак школсе 2017/2018.године.
Настава у новој школској години почиње у 7.30 часова 1. септембра 2017.године.

Ђачке униформе

Датум: 24. Februar 2017 11:17 Категорија: Новости

У складу са предлогом Министарства просвете за увођење ђачких униформи, и наша школа
спроводи анкету за испитивање интересовања за увођење ђачких униформи од школске 2017/2018. године.
Ученици који су за увођење униформи опредељују се за један од модела.
Модел А - плава униформа
Модел Б - жута униформа

Напомена: Уколико се за за униформе определи 51% ученика, од школске 2017/2018. године ђачке униформе
                         ће бити обавезне.

Слике модела униформи можете погледати  ОВДЕ

Припремна настава

Датум: 20. Februar 2017 19:24 Категорија: Новости

Припремна настава за ученике осмог разреда

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 19. Februar 2017 16:58 Категорија: Новости

Према календару такмичења за школску
2016/17. годину наша школа домаћин општинског такмичења из ФИЗИКЕ.

Такмичење почиње од 10,00 часова, а ученици су у обавези да у школу дођу
најкасније до 9,45 часова у пратњи предметног наставника.

Ученици су у обавези да на дан такмичења понесу :
- ђачку књижицу
- прибор за писање и цртање (графитну и хемијску оловку, лењир)

Пуно успеха на такмичењу!

Новогодишња чаролија

Датум: 23. Januar 2017 10:14 Категорија: Новости

У уторак 27. децембра гост наше школе био је песник Мирослав Кокошар. Песник је
стари пријатељ наше школе јер се пре неколико година дружио са ученицима.
Говорио је  своје стихове и одговарао на питања ученика.
Ученици су били одушевљени његовом поезијом и позвали су га нам поново дође у госте.